Суми - безпечне місто (коли дефібрилятори в громадських місцях) Відхилений остаточно

Доданий
16.10.2021
Номер
22
Інше

Суть проєкту:
1. Розміщення автоматичних зовнішніх дефібриляторів (АЗД) у громадських місцях.
2. Навчання працівників в локаціях розміщення АЗД домедичній допомозі (алгоритму BLS – базової підтримки життя, що включає в себе використання АЗД).
3. Рятування життя.

Автор проєкту
Бюджет
426 732 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Харківська вулиця, 35, Сумська міська рада, Суми

Опис

Проблема

РЗК (раптова зупинка кровообігу) може трапитись будь з ким і будь-де.
Згадайте хоча б випадок Крістіана Еріксена, здорового хлопця, під час матчу "Євро-2020".
Кількість випадків РЗК в країнах Європи у 2019 році склала в середньому 83 (від 50 до 160) на 100 тис. населення.
За даними ERC (European resuscitation council) – Європейської ради реанімації, у ⩾ 76 % випадків РЗК у дорослих є необхідність проведення дефібриляції (електричного імпульсу, що потрібен для відновлення нормального серцевого ритму). Чим раніше буде застосований АЗД, тим більша ймовірність успішності реанімаційних заходів та повного відновлення повноцінного життя та працездатності людини, що знаходиться в стані клінічної смерті (перші хвилини після РЗК). Проведення серцево-легеневої реанімації (СЛР) з застосуванням АЗД очевидцями (а це в першу чергу - не медиками) включено у т. н. "ланцюг виживання" (алгоритм дій) усіх європейських країн та всього цивілізованого світу взагалі.
У зв`язку з зазначеним вище у країнах Європи встановлюють АЗД у місцях великого скупчення людей.
Чому не залишити надання допомоги професіоналам?
1. Негайний початок СЛР може подвоїти або навіть потроїти кількість випадків успішної реанімації.
2. Дефібриляція протягом 3-5 хвилин з моменту настання РЗК може призвести до відновлення кровообігу у 50-70% випадків.
Для доїзду бригади ЕМД (екстреної медичної допомоги) потрібен час. Тому тут і зараз життя людини, що перебуває в стані клінічної смерті, знаходиться в руках очевидців, в яких також, якщо ми хочемо мати безпечне місто, повинен знаходитись і АЗД.

Мета проєкту

Мета проєкту - зробити місто Суми безпечнішим. Тобто дати землякам та гостям міста, у яких настане раптова зупинка кровообігу або інший невідкладний стан, шанс на виживання та повернення до повноцінного життя.

Пропоноване рішення, щодо розв’язання проблеми і його обґрунтування

За умовами подання проєктів, реалізація їх може бути лише на територіях комунальної власності.
Тому пропоноване рішення - розміщення АЗД в адмінбудівлях, де бувають відносно великі скупчення людей. А саме: по вул. Харківській, 35 та по вул. Горького, 21. Навчання працівників даних будівель навичкам домедичної допомоги за алгоритмами BLS (basic life support) сертифікованими Європейською радою реанімації інструкторами.

"Пояснення, чому саме це завдання повинно бути реалізоване і яким чином його реалізація вплине на подальше життя мешканців"?
Вважаю, що це завдання має пріоритет, т. я. пов`язане з порятунком життя. Для неживих реалізація інших проєктів не матиме значення - матимуть значення наявність поруч небайдужих, вміючих надавати домедичну допомогу, людей та АЗД. Звичайно, інші суспільнокорисні проєкти теж повинні реалізовуватись, т. я. жити хочеться в гарних умовах. І, так, звісно, у вказаних локаціях щодня не вмирають і не вмиратимуть люди.
Але АЗД - це як вогнегасник, яким ми користуємось далеко не щодня, проте якщо його не застосувати на початку пожежі, можливо працівникам ДСНС вже нічого буде рятувати. Так і дефібрилятор - він повинен бути на місці ймовірної РЗК заздалегідь, чого не буде, якщо ми з вами не подбаємо про це.
Хочеться мати впевненість у тому, що нам, нашим знайомим чи близьким, та будь-кому, у разі необхідності, правильно та своєчасно буде надана допомога.

Для кого цей проєкт

Проєкт абсолютно для усіх, від малого до старого.

Доступність проєкту

Проєкт доступний для усіх, хто має можливість зняти АЗД зі стіни. Хто не має (навряд такі люди залишаться в адмінбудівлі наодинці) - допоможуть оточуючі.

Ключові (якісні та кількісні) показники результату проєкту

Колись ми почуємо новину, що комусь на етапі домедичної допомоги врятували життя, застосувавши АЗД чи/та навички домедичної допомоги (до алгоритмів BLS входить не лише серцево-легенева реанімація), Це і буде успіхом проєкту.

Соціальна категорія/Рід занять

  • працюю

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Відділ охорони здоров'я