Безбар'єрна комунікація для осіб з інвалідністю зі слуху в місті Суми Відхилений остаточно

Доданий
16.10.2021
Номер
23
Соціальний захист

Забезпечення комунальних установ міста Суми(медичних установ, Департамент соціального захисту, ЦНАП, Пенсійного фонду тощо) технічними засобами (планшетами) для встановлення системи відеозв’язку з перекладачем жестової мови 24/7 за для забезпечення безбарє'рної комунікації осіб з інвалідністю зі слуху при отриманні ними послуг у медичній, соціальній, комунальній, адміністративній, юридичній сферах

Автор проєкту
Олеся
Олеся Ковтун
Бюджет
306 020 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Проблема

Особи з інвалідністю зі слуху щоденно стикаються з бар’єрами при отриманні медичних, соціальних, адміністративних, юридичних, інформаційних та інших послуг в комунальних установах м. Суми через відсутність можливості їх отримання з українською жестовою мовою, яка для них є основним засобом спілкування та отриманні інформації та гарантована ст. 4 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Дана проблема позбавляє глухих людей доступу нарівні з іншими до фізичного оточення, до інформації та зв'язку, а також об'єктів і послуг, відкритих або таких, що надаються населенню у місті Суми.
Стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій дає можливість застосування їх в процесі реабілітації осіб з інвалідністю зі слуху, здійсненні їх соціального захисту, створенні доступного середовища для глухих людей та людей зі зниженим слухом, а також вимагає забезпечення впровадження та стабільної роботи таких технологій у ефективній реалізації державної політики соціального захисту осіб з інвалідністю зі слуху.
Зі збільшенням вільного доступу до технологій відеозв’язку, які наявні практично у всіх соціальних месенджерах, з’явилася можливість їх практичного застосування для потреб осіб з інвалідністю зі слуху, зокрема для здійснення відеозв’язку з перекладачем жестової мови, що є значно ефективнішим у використанні робочого часу спеціалістів та дає можливість надати допомогу більшій кількості людей за певний проміжок часу.

Мета проєкту

Створення доступності для мешканців міста Суми, що мають порушення слуху до отримання медичних, соціальних, адміністративних, юридичних, інформаційних та інших послуг в комунальних установах м. Суми за допомогою впровадження послуги перекладу жестовою мовою через використання засобів відеозв’язку та програмного забезпечення з дистанційного відеозв’язку з професійними перекладачами жестової мови.

Пропоноване рішення, щодо розв’язання проблеми і його обґрунтування

Для створення постійної доступності до послуг перекладу жестовою мовою, пропонується:
1. Забезпечити ключові установи міста Суми (медичні заклади, Департамент соціального захисту, центр надання адміністративних послуг, Пенсійний фонд тощо) технічними засобами (планшетами) для встановлення системи дистанційного відеозв’язку з професійними перекладачами жестової мови 24/7, що вирішить проблему створення доступності важливих об’єктів і послуг для осіб з інвалідністю зі слуху.
2. Провести серію онлайн-тренінгів із залученням також тренерів та експертів з числа осіб з порушеннями слуху, для працівників установ міста з навчання:
1. Основ української жестової мови (базовий словник).
2. Як спілкуватися з особами, які є глухими або мають порушення слуху.

Для кого цей проєкт

Проект направлений на осіб з інвалідністю зі слуху, а також, працівників установ місцевого самоврядування, соціального захисту, закладів охорони здоров’я, відд. Пенсійного фонду, ЦНАП, працівників інших установ, організацій, які здійснюють прийом громадян

Доступність проєкту

Реалізація проекту дозволить створити доступність для осіб з інвалідністю зі слуху в м. Суми різних вікових категорій.

Ключові (якісні та кількісні) показники результату проєкту

1. Створення умов для можливості оперативної взаємодії в режимі відеозв’язку з перекладачами жестової мови.
2. Забезпечення постійної цілодобової доступності до інформації через перекладачів жестової мови в режимі відеозв’язку для осіб з порушенням слуху для налагодження комунікації при словесному спілкуванні.
3. Забезпечення належного соціального захисту осіб з інвалідністю по слуху, їх реабілітація та інтеграція в суспільство через безперешкодне отримання перекладу жестовою мовою з використанням інформаційно-комунікаційних систем та технологій.

Соціальна категорія/Рід занять

  • працюю

Відповідальні підрозділи

Департамент соціального захисту населення