• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Фестиваль неформальної освіти "Мистецтво вчитися разом" Відхилений остаточно

Доданий
17.10.2021
Номер
24
Освіта

Фестиваль неформальної освіти "Мистецтво вчитися разом" - це 2-денний освітній захід, на якому зможуть зустрітися мешканці м.Суми, що хочуть отримати додаткову освіту та викладачі/тренери (теж мешканці м.Суми), які мають знання і досвід, якими хочуть поділитися.
Фестиваль буде проходити 2 дні: 1 день - 20 тренінгів для старшокласників шкіл, 2 день - 20 тренінгів для молоді і дорослих.

Автор проєкту
Юрій
Юрій Петрушенко
Бюджет
100 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Покровська вулиця, 9/1, Сумська міська рада, Суми

Опис

Проблема

Реальність сьогодняшнього світу така, що вчитися потрібно буде все життя: після формальної освіти в школі і університеті продовжується неформальна освіта, значення якої постійно зростає.
Тому дуже важливо, щоб люди отримували радість від процесу навчання і вміли вибудовувати власну освітню стратегію таким чином, щоб отримувати максимум від свого життя (мова йде як про професійну кар'єру, так і про освіту для щасливого життя в своїй сім'ї, стосунки з друзями і колегами, активну участь у житті міської спільноти).
На відміну від формальної системи, на яку держава виділяє кошти, неформальна освіта має вибудовуватися самою міською спільнотою. Міста, в яких існує така система неформальної освіти, мають переваги у своєму розвитку. В якості прикладу доречно навести німецьку систему неформальної освіти, де в кожному місті існують народні університети (volkshochschule), які є муніципальними центрами актуальної освіти для мешканців міст.
У місті Суми неформальна освіта сьогодні не є достатньо розвиненою, тому освітні потреби людей, які виникають під впливом вимог ринку праці, або не є актуалізованими (деякі люди в дорослому віці не звикли вчитися), або немає відповідних якісних і доступних освітніх послуг, які би задовольняли ці потреби.

Мета проєкту

Мета проекту - популяризація освіти впродовж життя серед жителів м.Суми, розвиток системи неформальної освіти в місті, її орієнтація на актуальні освітні потреби містян та вимоги ринку праці.

Реалізація проекту відповідає Стратегії розвитку м.Суми до 2030 року.
А саме: Напрям В. Місто для людей, ціль В1 "Популяризація освіти протягом всього життя" та Напрям С. Конкурентоспроможна економіка, ціль С.2 "Адаптація кваліфікації відповідно до вимог ринку праці".

Пропоноване рішення, щодо розв’язання проблеми і його обґрунтування

В місті Суми є мешканці (як молодь, так і дорослі), які хочуть здобути нові освітні компетентності (яких не дала формальна система освіти, чи необхідне підвищення кваліфікації), і є викладачі/тренери, які можуть навчити. Необхідно тільки створити умови, щоб вони зустрілися.
Своїм фестивалем ми хочемо об'єднати тих, хто хоче вчитися, і тих, хто може навчити, і показати всю багатогранність тем і форм неформальної освіти, яку може забезпечити наше місто власними силами.
Заплановане місце проведення фестивалю - Конгрес-центр Сумського державного університету. У 2021 році відбулося одноденне пілотування цього формату в рамках Тижнів німеччини в Україні (в 1 день 13 жовтня було проведено 30 тренінгів, в яких взяли участь близько 300 жителів міста). Бажаючих взяти участь у фестивалі було значно більше, але організаторам довелося зупинити реєстрацію, щоб виконати карантинні умови проведення заходу. Пілотний фестиваль отримав схвальні відгуки і питання, коли знову буде проведення таке свято навчання. Тому в наступному році ми впевнені в ще більшій популярності такого заходу.
Щодо ризиків "живого" проведення фестивалю, то в наступному році ми розраховуємо на збільшення вактинованих містян і відкриті можливості проведення освітніх заходів, проте, як запасний варіант, готові і до змішаного (офлайн+онлайн) формату проведення фестивалю. Орієнтовна дата проведення фестивалю - 17-18 вересня 2022 року.

Для кого цей проєкт

Проект відкритий для всіх без виключення жителів міста, проте ми хочемо виділити 2 основні категорії для 2 днів Фестивалю:
1 день - старшокласники Сумських шкіл. Мінімум 200 учасників.
2 день - молодь, дорослі, пенсіонери міста. Мінімум 300 учасників.

Доступність проєкту

Проект є інклюзивним у всіх його проявах включаючи рівні можливості для людей з інвалідністю, гендерну рівність, безпеку, свободу тем для навчання.
Місце проведення заходу (Конгрес-центр СумДУ) обладнане всім необхідним для інклюзивного навчання.

Ключові (якісні та кількісні) показники результату проєкту

Під час проведення фестивалю неформальної освіти ми орієнтуємося на мінімум 500 учасників та залучення мінімум 30 тренерів для реалізації освітньої програми. Є погодження про сприяння проведенню заходу від Сумського державного університету і народного університету м.Целле (Німеччина), що є містом-побратимом міста Суми.
Ми розуміємо, що один освітній фестиваль не вирішить проблему відсутності якісної і доступної неформальної освіти, але ми хочемо, щоб він став традиційним, а також на його основі розвивалася система неформальної освіти в місті Суми, що буде орінтуватися на задоволення актуальних і важливих освітніх потреб містян.

Співавтори

Швіндіна Ганна Олександрівна, Сумський державний університет

Соціальна категорія/Рід занять

 • навчаюсь
 • працюю
 • підприємець

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління освіти і науки