Нове будівництво скейт-парку по вул. Ковпака 77Б-81Б в м. Суми Відхилений остаточно

Доданий
11.10.2021
Номер
14
Здоровий спосіб життя

Скейт-парк – спортивний майданчик, який спеціально обладнаний для катання та виконування трюків в таких екстремальних видах спорту як скейтбординг, BMX (велосипед) та ролерблейдинг (ролики) та самокати в реаліях міського ландшафту в умовах, безпечніших ніж вулиця. Основна відмінність скейт-парку від інших спортивних майданчиків полягає у високій популярності цього місця активного відпочинку.

Автор проєкту
Світлана
Світлана Липова
Бюджет
750 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
вул. Ковпака, 77Б, Суми

Опис

Проблема

Сучасна молодь усе частіше віддає перевагу екстремальним міським видам спорту – таким, як скейтбординг, BMX (велосипед) та ролерблейдинг (ролики), які вже давно отримали загальносвітове визнання. Кататися на скейтах, роликах, самокатах та BMX велосипедах в наш час вважається дуже модно, а місць для такого катання в Курському мікрорайоні взагалі немає.

Мета проєкту

Створення нового місця для дозвілля молоді, який допоможе популяризувати здоровий спосіб життя серед юнацтва. Цей проєкт відповідає Стратегії розвитку міста Суми до 2030 року, а саме стратегічному напрямку «Місто для людей» (оперативна ціль В.3 Покращення умов для безпечного та здорового життя у місті).

Пропоноване рішення, щодо розв’язання проблеми і його обґрунтування

Скейт-парк може стати новим місцем для проведення часу молоді та бути здоровою та корисною альтернативою гаджетам та нездоровому способу життя. З 2018 року скейтбординг є третім за популярністю видом активного відпочинку в США та Європі серед дітей віком 12-17 років. Він поступається лише футболу та баскетболу. Це досить високі темпи розвитку як для виду спорту, що виник близько 50 років тому назад. Суми – це європейське місто та має бути комфортним для життя всіх мешканців та пропагувати здоровий спосіб життя.
Віковий розподіл в скейтбордингу величезний, в змаганнях беруть участь як в 13-річному віці, так і далеко за 30. Самому віковому учаснику в скейтбордингу 47, це Рун Гліфберг з Данії.
2021 рік став знаковим для екстремальних вуличних культур. Таке було складно уявити, але бум скейтерів і популярність катання на дошці з коліщатами довів до Олімпіади. На Олімпійських іграх-2020, які пройшли в 2021 році в Токіо, уперше в історії відбулися змагання зі скейтбордингу. Такі нововведення додали Олімпійськім іграми «свіжості» й залучили молодь, яка довіряє тільки тому, що бачіть навколо себе на вулиці. Скейтбордингу приділяють все більше уваги, про нього дізнаються все більше людей, починають займатися діти. Черговий виток популярності очікується після Олімпійських ігор в Токіо.

Для кого цей проєкт

Проєкт розрахований як, в першу чергу, на дітей, підлітків, молодь Курського мікрорайону, так і на мешканців та гостей м. Суми.

Доступність проєкту

Скейтбординг, BMX та ролерблейдинг - це видовищніше дійство, яке збирає багато глядачів, в тому числі людей з інвалідністю, батьків з маленькими дітками, літніх людей, у яких зростатиме мотивація до здорового способу життя та заняття спортом.

Ключові (якісні та кількісні) показники результату проєкту

Будівництво скейт-парку зорганізує молодь, збільшить час активного проводження дозвілля сучасної молоді разом на свіжому повітрі. Також створення скейт-парку буде сприяти подальшому розвитку екстремальних міських видів спорту, як індивідуальних видовищних та доступних видів спорту для всіх верств молоді, що дозволить залучати молодих сумчан до здорового способу життя. Реалізація цього проєкту підвищить не тільки привабливість та рейтинг міста Суми, але й можливо скейт-парк стане стартом для майбутніх чемпіонів.

Соціальна категорія/Рід занять

  • працюю

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент інфраструктури міста